Badkar Swebad Oskarshamn Solid Surface
37 495 kr
33 746 krSänkt pris!Spara 3 749 kr
30 dagars prisgaranti

Oskarshamn Solid Surface
33 746 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Swebad Oskarshamn är vårt rektangulära badkar med mjuka former och bra baddjup. Badkaret är handgjort i kompositmaterialet Solid surface.
Varumärke
SwebadBeskrivning
Swebad Oskarshamn är vårt rektangulära badkar med mjuka former och bra baddjup. Badkaret är handgjort i kompositmaterialet Solid surface.
Badkaren i Silkstenskollektionen är en harmonisk kombination av nyskapande teknologi och klassiska former. Swebads produkter i Silkstens Kollektionen är tillverkade i en unik blandning av mineraler, polyesterharts och akryler. Materialen blandas samman i en automatiserad gjutmaskin för att senare förtätas i en vakuumblandare. Den här processen gör att materialet blir fritt från luftbubblor vilket ger en extra stark och hållbar yt-kvalitét på slutprodukten. Produkter tillverkade i Solid suface får en slät, kompakt och porfri yta, som gör det lätt att underhålla. Vätska och bakterier tränger inte in genom den släta ytan utan kan lätt torkas av och underhållas med hjälp av rengörningssvamp/trasa och grönsåpa. Solid surface är således ett hygieniskt val av material. Våra badkar och handfat gjuts i ett stycke helt fritt från skarvar, denna process med efterhärdning i uppvärmd ugn inkluderat gör produkterna överlägset hållbar gentemot andra material i sin helhet.
Egenskaper
| Varumärke | Swebad |
| Art.Nr. | 3521 |
| Längd | 1690 mm |
| Bredd | 740 mm |
| Blandare | Nej |
| Placering | Fristående |
| Typ | Badkar |
| Bottenventil | Ja |
| Material | Solid Surface |
| Volym | 270 l |
| Höjd | 630 mm |
| Vikt | 120 kg |
| Baddjup | 500 mm |
| Form | Rektangulär |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Serie | Oskarshamn |
| Färg | Vit |
| Antal Personer | 1 st |
| EAN-nr | 7350125503904 |






