Badkar Westerbergs Ellipse 1700
fr.29 990 kr
fr.19 995 krFrån 31 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Ellipse 1700
19 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Badkar Westerbergs Ellipse är ett modernt badkar designat av Måns Broman. Badkaret är tillverkat i genuin gjutmarmor som håller värmen länge, med en mjuk, härlig sidenmatt yta på det vita karet och blankt om du väljer svart utsida. Unik form och stabilitet som ger bästa komfort.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Badkar Westerbergs Ellipse är ett modernt badkar designat av Måns Broman. Badkaret är tillverkat i genuin gjutmarmor som håller värmen länge, med en mjuk, härlig sidenmatt yta på det vita karet och blankt om du väljer svart utsida. Unik form och stabilitet som ger bästa komfort.
Ett badkar förenar praktik med sinnlighet. Morgonens första och kvällen sista stopp får gärna bjuda på lugn och ro. Ett fristående badkar ger badrummet en helt unik karaktär. Westerbergs har allt från klassiska kar, till fristående badkar i högsta klass som visar upp det allra senaste inom badkarsdesign, material och ergonomi.
Blandare köps separat, finns att välja som tillval!
Blandare köps separat, finns att välja som tillval!
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Längd | 1700 mm |
| Bredd | 770 mm |
| Blandare | Nej |
| Baddjup | 470 mm |
| Bottenventil | Ja |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Höjd | 625 mm |
| Material | Gjutmarmor |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Placering | Fristående |
| Serie | Ellipse |
| Produkttyp | Badkar |
| Volym | 330 l |
| Antal Personer | 1 st |
| Baddjup | 470 cm |
| Färg | Svart/Vit, Vit |
