Badkar Westerbergs Salt
fr.16 700 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Salt
16 700 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Ett badkar i spännande design och med en härlig rymd tack vare sina mått. Lite bredare, lite djupare och i tre längder. Sanitetsakrylen ger en mjuk design och gör karet lätt att hålla rent.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Ett badkar i spännande design och med en härlig rymd tack vare sina mått. Lite bredare, lite djupare och i tre längder. Sanitetsakrylen ger en mjuk design och gör karet lätt att hålla rent.
Westerbergs Salt är tillverkat i glasfiberförstärkt sanitetsakryl. Det är ett slitstarkt material som både håller värmen bra och är enkelt att rengöra. Om karet skulle skadas är det lätt att polera bort eventuella repor. Tänk på att inte utsätta ytan för syror, ammoniak eller kaustiksoda. För att rengöra och bibehålla glansen, använd Westerbergs Cleankit. Karet levereras med avloppssats i krom.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Längd | 1470, 1670 mm |
| Bredd | 800 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Ja |
| Höjd | 600 mm |
| Material | Akryl |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Placering | Fristående |
| Serie | Salt |
| Form | Rektangulär |
| Produkttyp | Fristående badkar |
| Antal Personer | 1 st |
| Baddjup | 455, 460 mm |
| Volym | 280, 327 l |
| Vikt | 40, 50 kg |
| Baddjup | 455, 460 cm |
