Badkar Nordhem Saltholmen1600x800x590 mm Vit Standard Liksidig Enkel
FRI FRAKT
11 320 kr
8 942 krSpara 21 %Kampanj29 tim kvar!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
1600 mm
Utförande:
Enkel rygglutning
Materialtyp:
Sanitetsakryl
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Saltholmen
1600x800x590 mm Vit Standard Liksidig Enkel
8 942 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fri frakt!
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Badkar Nordhem Saltholmen har en nyskapande enkel design. Detta minimalistiska och stilfulla badkar kommer ge dig många avkopplande stunder.
Varumärke
NordhemBeskrivning
Badkar Nordhem Saltholmen har en nyskapande enkel design. Detta minimalistiska och stilfulla badkar kommer ge dig många avkopplande stunder.
Badkarets ena kortsida är vinklad för att du bekvämt ska kunna luta dig tillbaka.
Saltholmen är ett ypperligt exempel på att det går att förena exklusiv design och hög kvalitet med ett attraktivt pris. Saltholmen finns i både standardakryl och med konstruktionsförstärkaren Nordurit® som gör badkaret mycket starkare än ett vanligt badkar, det går även att komplettera badkaret med massagesystem.
OBS! Badkaret levereras utan blandare. Om du väljer till en blandare så levereras badkaret med förborrade hål.
Sanitetsakryl
Har 10 års garanti och har en varm, mjuk och något sträv yta. Denna något sträva ytan minskar risken för halka. Sanitetsakrylen behåller färgen bra. Den är förstärkt med glasfiber, vilket ger ett stabilt och hållbart badkar.
Ingår
Utloppsats som består av pop-up ventil och utloppsrör.
Saltholmen är ett ypperligt exempel på att det går att förena exklusiv design och hög kvalitet med ett attraktivt pris. Saltholmen finns i både standardakryl och med konstruktionsförstärkaren Nordurit® som gör badkaret mycket starkare än ett vanligt badkar, det går även att komplettera badkaret med massagesystem.
OBS! Badkaret levereras utan blandare. Om du väljer till en blandare så levereras badkaret med förborrade hål.
Sanitetsakryl
Har 10 års garanti och har en varm, mjuk och något sträv yta. Denna något sträva ytan minskar risken för halka. Sanitetsakrylen behåller färgen bra. Den är förstärkt med glasfiber, vilket ger ett stabilt och hållbart badkar.
Ingår
Utloppsats som består av pop-up ventil och utloppsrör.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordhem |
| Art.Nr. | BS1680SLE |
| Längd | 1600 mm |
| Utförande | Enkel rygglutning |
| Bredd | 800 mm |
| Materialtyp | Sanitetsakryl |
| Blandare | Nej |
| Material | Akryl |
| Form | Rektangulär |
| Antal Personer | 1 st |
| Placering | Hörn |
| Front och Gavel | Nej |
| Baddjup | 430 mm |
| Höjd | 590 mm |
| Volym | 247 l |
| Vikt | 26 kg |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Serie | Saltholmen |
| Typ | Hörnbadkar |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| RSK-nr | 7303184 |
| EAN-nr | 7340100014495 |








