Badkar Nordhem Torekov1700x800x590 mm Vit Standard Höger
FRI FRAKT
16 820 kr
13 287 krSpara 21 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
1700 mm
Utförande:
Höger
Materialtyp:
Sanitetsakryl
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Torekov
1700x800x590 mm Vit Standard Höger
13 287 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Torekov är perfekt för dig med mindre badrum och som inte vill tumma på kvalitet och design. Badkaret är av yppersta klass. Här kan du välja mellan höger- och vänstermodeller, vilket gör att du kan anpassa placeringen av badkaret efter badrummets förutsättningar.
Varumärke
NordhemBeskrivning
Torekov är perfekt för dig med mindre badrum och som inte vill tumma på kvalitet och design. Badkaret är av yppersta klass. Här kan du välja mellan höger- och vänstermodeller, vilket gör att du kan anpassa placeringen av badkaret efter badrummets förutsättningar.
Torekov finns i både standardakryl och med konstruktionsförstärkaren Nordurit® som gör badkaret mycket starkare än ett vanligt badkar.
Finns som höger- respektive vänstermodell.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Sanitetsakryl
Har 10 års garanti och har en varm, mjuk och något sträv yta. Denna något sträva ytan minskar risken för halka. Sanitetsakrylen behåller färgen bra. Den är förstärkt med glasfiber, vilket ger ett stabilt och hållbart badkar.
Ingår
Utloppsats som består av pop-up ventil och utloppsrör.
Finns som höger- respektive vänstermodell.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Sanitetsakryl
Har 10 års garanti och har en varm, mjuk och något sträv yta. Denna något sträva ytan minskar risken för halka. Sanitetsakrylen behåller färgen bra. Den är förstärkt med glasfiber, vilket ger ett stabilt och hållbart badkar.
Ingår
Utloppsats som består av pop-up ventil och utloppsrör.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordhem |
| Art.Nr. | BT1780SHD |
| Längd | 1700 mm |
| Utförande | Höger |
| Bredd | 800 mm |
| Materialtyp | Sanitetsakryl |
| Blandare | Nej |
| Vikt | 28 kg |
| Volym | 250 l |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Nej |
| Material | Akryl |
| Placering | Hörn |
| Serie | Torekov |
| Form | Asymmetrisk |
| Typ | Hörnbadkar |
| Baddjup | 450 mm |
| Höjd | 590 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 2 st |
| RSK-nr | 7303177 |
| EAN-nr | 7340100014372 |









