Badkar Westerbergs Motion 160 R/L
fr.17 330 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Motion 160 R/L
17 330 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Ett modernt, designat och lättplacerat offsetbadkar tillverkat i akryl. Front finns att köpa till.
Köp till front.
Det svenska originalet sedan 1982
I Skene Skog, mitt i Västergötland, hittar du Nordens modernaste badkarsfabrik. Här designar Westerbergs och tar fram badkar som kombinerar den bästa massagen med ett skandinaviskt formspråk. Från de små tekniska detaljerna till ergonomi, tänker Westerbergs på ditt välbefinnande. Så du ska känna dig nöjd med ditt val. Varje dag.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Längd | 1580 mm |
| Utförande | Höger, Vänster |
| Bredd | 1000 mm |
| Blandare | Nej |
| Baddjup | 430 mm |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Nej |
| Höjd | 665 mm |
| Material | Akryl |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Placering | Hörn |
| Serie | Motion |
| Form | Asymmetrisk |
| Typ | Hörnbadkar |
| Volym | 300 l |
| Vikt | 50 kg |
| Antal Personer | 1 st |



