Badkar Westerbergs Ocean 140 C
17 370 kr
30 dagars prisgaranti
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Ocean 140 C
17 370 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Ocean hörnbadkar för två personer. Karet tillverkat i sanitets akryl.
Köp till front.
Det svenska originalet sedan 1982
I Skene Skog, mitt i Västergötland, hittar du Nordens modernaste badkarsfabrik. Här designar Westerbergs och tar fram badkar som kombinerar den bästa massagen med ett skandinaviskt formspråk. Från de små tekniska detaljerna till ergonomi, tänker Westerbergs på ditt välbefinnande. Så du ska känna dig nöjd med ditt val. Varje dag.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20082210-00 |
| Längd | 1375 mm |
| Bredd | 1375 mm |
| Blandare | Nej |
| Baddjup | 420 mm |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Nej |
| Höjd | 660 mm |
| Material | Akryl |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Placering | Hörn |
| Serie | Ocean |
| Form | Asymmetrisk |
| Produkttyp | Hörnbadkar |
| Volym | 336 l |
| Vikt | 50 kg |
| Antal Personer | 2 st |
| Baddjup | 420 cm |
| EAN-nr | 7392429041706 |


