Badkar Westerbergs Ocean 160 R/L
fr.17 370 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Ocean 160 R/L
17 370 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Unik form som passar extra bra till det lite mindre badrummet. Badkar tillverkat i akryl. Finns i både höger- och vänsterutförande.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Unik form som passar extra bra till det lite mindre badrummet. Badkar tillverkat i akryl. Finns i både höger- och vänsterutförande.
Köp till front
Det svenska originalet sedan 1982
I Skene Skog, mitt i Västergötland, hittar du Nordens modernaste badkarsfabrik. Här designar Westerbergs och tar fram badkar som kombinerar den bästa massagen med ett skandinaviskt formspråk. Från de små tekniska detaljerna till ergonomi, tänker Westerbergs på ditt välbefinnande. Så du ska känna dig nöjd med ditt val. Varje dag.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Längd | 1550 mm |
| Utförande | Höger, Vänster |
| Bredd | 912 mm |
| Blandare | Nej |
| Placering | Hörn |
| Produkttyp | Hörnbadkar |
| Bottenventil | Ja |
| Material | Akryl |
| Volym | 259 l |
| Höjd | 645 mm |
| Vikt | 50 kg |
| Baddjup | 410 mm |
| Form | Asymmetrisk |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Front och Gavel | Nej |
| Serie | Ocean |
| Färg | Vit |
| Antal Personer | 1 st |
| Baddjup | 410 cm |


