Badkar Westerbergs Ocean 170 Duo R/LVänsterutförande
18 620 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Utförande:
Vänster
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Ocean 170 Duo R/L
Vänsterutförande
18 620 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Ett större offsettbadkar med gott om utrymme för två personer. Finns i både höger- och vänsterutförande.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Ett större offsettbadkar med gott om utrymme för två personer. Finns i både höger- och vänsterutförande.
Köp till front.
Det svenska originalet sedan 1982
I Skene Skog, mitt i Västergötland, hittar du Nordens modernaste badkarsfabrik. Här designar Westerbergs och tar fram badkar som kombinerar den bästa massagen med ett skandinaviskt formspråk. Från de små tekniska detaljerna till ergonomi, tänker Westerbergs på ditt välbefinnande. Så du ska känna dig nöjd med ditt val. Varje dag.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20082280-00 |
| Längd | 1700 mm |
| Utförande | Vänster |
| Bredd | 1255 mm |
| Blandare | Nej |
| Höjd | 650 mm |
| Antal Personer | 2 st |
| Volym | 451 l |
| Vikt | 50 kg |
| Baddjup | 415 mm |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Nej |
| Material | Akryl |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Placering | Hörn |
| Serie | Ocean |
| Form | Asymmetrisk |
| Typ | Hörnbadkar |
| EAN-nr | 7392429042192 |


