Badkar Alterna Basic Eco för Inbyggnad
fr.4 253 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Basic Eco för Inbyggnad
4 253 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Badkar Alterna Basic Eco är ett inbyggnadsbadkar i klassisk modell tillverkad i 2,5 mm emaljerad stålplåt. Plåten absorberar värmen från vattnet och på så sätt bibehålls vattentemperaturen längre och du behöver inte oroa dig för att vattnet ska kallna medan du tar ett bad. Badkaret, som levereras med benställning, tar inte upp statisk elektricitet, och drar därför inte till sig damm.
Varumärke
AlternaBeskrivning
Badkar Alterna Basic Eco är ett inbyggnadsbadkar i klassisk modell tillverkad i 2,5 mm emaljerad stålplåt. Plåten absorberar värmen från vattnet och på så sätt bibehålls vattentemperaturen längre och du behöver inte oroa dig för att vattnet ska kallna medan du tar ett bad. Badkaret, som levereras med benställning, tar inte upp statisk elektricitet, och drar därför inte till sig damm.
OBS! För inbyggnad, endast badkar och benställning.
Egenskaper
| Varumärke | Alterna |
| Längd | 1500, 1600 mm |
| Bredd | 700 mm |
| Blandare | Nej |
| Placering | Inbyggnad |
| Typ | Badkar |
| Bottenventil | Nej |
| Material | Emaljerad stålplåt |
| Höjd | 410 mm |
| Baddjup | 410 mm |
| Form | Rektangulär |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Front och Gavel | Nej |
| Serie | Eco |
| Färg | Vit |
| Antal Personer | 1 st |
| Volym | 152, 163 l |
