Badkar Duravit D-Code
fr.7 262 kr
fr.5 810 krSpara 20 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

D-Code
5 810 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Badkar Duravit D-Code i sanitetsakryl för inkakling. Levereras med bottenventilsats och benställning. Design by Sieger Design.
Varumärke
DuravitBeskrivning
Badkar Duravit D-Code i sanitetsakryl för inkakling. Levereras med bottenventilsats och benställning. Design by Sieger Design.
OBS! Måttuppgifter avseende höjd avser badkar utan benställning. Benställningen är ställbar från 120-190 mm. Avlopp i fotända.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
Egenskaper
| Varumärke | Duravit |
| Längd | 1500, 1600, 1700, 1800 mm |
| Bredd | 700, 750, 800 mm |
| Blandare | Nej |
| Baddjup | 400 mm |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Nej |
| Höjd | 400 mm |
| Material | Akryl |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Placering | Inbyggnad |
| Serie | D-Code |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Inbyggnadsbadkar |
| Garanti | 5 år |
| Antal Personer | 1 st |
| Volym | 95, 100, 110, 120, 150 l |
| Vikt | 22, 19,5, 21,5, 25,5 kg |


