Badkar Westerbergs Pacific 175 Round
33 050 kr
23 135 krSpara 30 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Pacific 175 Round
23 135 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Pacific 175 är ett runt kar med gott om plats.
Det svenska originalet sedan 1982
I Skene Skog, mitt i Västergötland, hittar du Nordens modernaste badkarsfabrik. Här designar Westerbergs och tar fram badkar som kombinerar den bästa massagen med ett skandinaviskt formspråk. Från de små tekniska detaljerna till ergonomi, tänker Westerbergs på ditt välbefinnande. Så du ska känna dig nöjd med ditt val. Varje dag.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20082130-00 |
| Längd | 1760 mm |
| Bredd | 1760 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Nej |
| Material | Akryl |
| Placering | Inbyggnad |
| Serie | Pacific |
| Form | Rund |
| Typ | Inbyggnadsbadkar |
| Baddjup | 405 mm |
| Höjd | 690 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 3 st |
| Vikt | 65 kg |
| Volym | 511 l |
| EAN-nr | 7392429041218 |




