Badkar Westerbergs Pacific 180 SQ
36 310 kr
25 417 krSpara 30 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Pacific 180 SQ
25 417 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Kvadratiskt kar med riktigt rymliga mått. Kakla in eller placera enkelt i ett hörn.
Köp till front och gavel.
Det svenska originalet sedan 1982
I Skene Skog, mitt i Västergötland, hittar du Nordens modernaste badkarsfabrik. Här designar Westerbergs och tar fram badkar som kombinerar den bästa massagen med ett skandinaviskt formspråk. Från de små tekniska detaljerna till ergonomi, tänker Westerbergs på ditt välbefinnande. Så du ska känna dig nöjd med ditt val. Varje dag.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20082120-00 |
| Längd | 1790 mm |
| Bredd | 1790 mm |
| Blandare | Nej |
| Baddjup | 405 mm |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Nej |
| Höjd | 690 mm |
| Material | Akryl |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Placering | Inbyggnad |
| Serie | Pacific |
| Form | Fyrkantig |
| Produkttyp | Inbyggnadsbadkar |
| Volym | 790 l |
| Vikt | 65 kg |
| Antal Personer | 4 st |
| Baddjup | 405 cm |
| EAN-nr | 7392429041140 |




