Inbyggnadsbadkar Kaldewei CayonoBxL: 700x1600 mm
10 995 kr
8 796 krSpara 20 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
1600 mm
Bredd:
700 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
easy cleanEasy Clean Finish Kaldewei
1 596 kranti-slipAnti Slip Kaldewei
1 596 kr
Cayono
BxL: 700x1600 mm
8 796 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Kaldewei Cayono inbyggnadsbadkar är ett modernt kombikar med praktisk hylla och kromad bottenvetill och vred för överfyllnadsskydd.
Varumärke
KaldeweiBeskrivning
Kaldewei Cayono inbyggnadsbadkar är ett modernt kombikar med praktisk hylla och kromad bottenvetill och vred för överfyllnadsskydd.
Det finns mycket man kan säga om Kaldeweis badkar - men det blir avsevärt mycket mer lyxigare i badrummet när man sätter in ett badkar.
Att lämna telefonen i ett annat rum, sakta glida ner i ett varmt bad, och låta tystnaden sjunka in - det är avkoppling på riktigt.
Badkar har många andra fördelar också, det minskar avsevärt risken för vattenskador, det höjer bostadens värde och kan också vara en riktigt snygg inredningsdetalj.
Badkar Kaldewei Cayono ingår i Kaldeweis mest populära modeller för inkakling.
Kaldewei Cayono är ett utomordentligt badkar för dig som både badar och duschar i badkaret.
Badkarets ena kortsida har en bred "hylla" till förvaring. I detta badkar badar du mycket bekvämt. Duschdelen, den sidan som bottenventilen är på har en nästintill rak kant så att du kan stå nära kanten vilket förenklar duschandet.
Badkaret är, som alla badkar från Kaldewei, tillverkad i 3.5 mm emaljerad stålplåt och kommer med 30 års emaljgaranti.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Att lämna telefonen i ett annat rum, sakta glida ner i ett varmt bad, och låta tystnaden sjunka in - det är avkoppling på riktigt.
Badkar har många andra fördelar också, det minskar avsevärt risken för vattenskador, det höjer bostadens värde och kan också vara en riktigt snygg inredningsdetalj.
Badkar Kaldewei Cayono ingår i Kaldeweis mest populära modeller för inkakling.
Kaldewei Cayono är ett utomordentligt badkar för dig som både badar och duschar i badkaret.
Badkarets ena kortsida har en bred "hylla" till förvaring. I detta badkar badar du mycket bekvämt. Duschdelen, den sidan som bottenventilen är på har en nästintill rak kant så att du kan stå nära kanten vilket förenklar duschandet.
Badkaret är, som alla badkar från Kaldewei, tillverkad i 3.5 mm emaljerad stålplåt och kommer med 30 års emaljgaranti.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Kaldewei |
| Art.Nr. | 748 |
| Längd | 1600 mm |
| Bredd | 700 mm |
| Blandare | Nej |
| Justerbar | Höjd 543-563 mm |
| Vikt | 45 kg |
| Volym | 177 l |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Alpinvit |
| Front och Gavel | Nej |
| Material | Stålplåt |
| Placering | Inbyggnad |
| Serie | Cayono |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Inbyggnadsbadkar |
| Baddjup | 410 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Antal Personer | 1 st |








