Inbyggnadsbadkar Kaldewei Classic Duo Oval
fr.19 995 kr
fr.15 996 krSpara 20 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Classic Duo Oval
15 996 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tidlöst vackert och bekvämt för två att bada i. Snygg för infällnad i kakel eller annat ytskikt. Inbyggnadsbadkaret har ett djup på 43 cm.
Varumärke
KaldeweiBeskrivning
Tidlöst vackert och bekvämt för två att bada i. Snygg för infällnad i kakel eller annat ytskikt. Inbyggnadsbadkaret har ett djup på 43 cm.
Det finns mycket man kan säga om Kaldeweis badkar - men det blir avsevärt mycket mer lyxigare i badrummet när man sätter in ett badkar.
Att lämna telefonen i ett annat rum, sakta glida ner i ett varmt bad, och låta tystnaden sjunka in - det är avkoppling på riktigt.
Badkar har många andra fördelar också, det minskar avsevärt risken för vattenskador, det höjer bostadens värde och kan också vara en riktigt snygg inredningsdetalj.
Kaldewei Classic Duo Oval ingår i Kaldeweis mest populära modeller för inkakling.I detta utförande levereras badkaret med ställbara fötter, vred till överfyllnadskyddet och bottenventil i krom. Badkaret är ämnat för inbyggnad.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Som alla Kaldewei badkar är denna tillverkad av emaljerad stål i 3.5 mm utförande. Ett material som håller en livstid. 30 års emaljgaranti.
Att lämna telefonen i ett annat rum, sakta glida ner i ett varmt bad, och låta tystnaden sjunka in - det är avkoppling på riktigt.
Badkar har många andra fördelar också, det minskar avsevärt risken för vattenskador, det höjer bostadens värde och kan också vara en riktigt snygg inredningsdetalj.
Kaldewei Classic Duo Oval ingår i Kaldeweis mest populära modeller för inkakling.I detta utförande levereras badkaret med ställbara fötter, vred till överfyllnadskyddet och bottenventil i krom. Badkaret är ämnat för inbyggnad.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Som alla Kaldewei badkar är denna tillverkad av emaljerad stål i 3.5 mm utförande. Ett material som håller en livstid. 30 års emaljgaranti.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Kaldewei |
| Längd | 1600, 1700, 1800 mm |
| Bredd | 700, 750, 800 mm |
| Blandare | Nej |
| Placering | Inbyggnad |
| Produkttyp | Inbyggnadsbadkar |
| Bottenventil | Ja |
| Material | Stålplåt |
| Baddjup | 430 mm |
| Form | Oval |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Front och Gavel | Nej |
| Serie | Classic Duo Oval |
| Färg | Alpinvit |
| Antal Personer | 2 st |
| Baddjup | 430 cm |
| Justerbar | Höjd 555-590, Höjd 560-590, Höjd 565-600 mm |
| Volym | 165, 180, 194, 228 l |
| Vikt | 41, 44, 45, 50 kg |



