Inbyggnadsbadkar Kaldewei Classic Duo OvalBxL: 700x1600 mm
19 995 kr
15 996 krSpara 20 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
1600 mm
Bredd:
700 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
easy cleanEasy Clean Finish Kaldewei
1 596 krstängt överfyllnadsskyddTop Fill Langenfeld för Badkar
396 krljuddämpareLjuddämpning Langenfeld Silence+ för Badkar
476 kranti-slipAnti Slip Kaldewei
1 596 kr
Classic Duo Oval
BxL: 700x1600 mm
15 996 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tidlöst vackert och bekvämt för två att bada i. Snygg för infällnad i kakel eller annat ytskikt. Inbyggnadsbadkaret har ett djup på 43 cm.
Varumärke
KaldeweiBeskrivning
Tidlöst vackert och bekvämt för två att bada i. Snygg för infällnad i kakel eller annat ytskikt. Inbyggnadsbadkaret har ett djup på 43 cm.
Det finns mycket man kan säga om Kaldeweis badkar - men det blir avsevärt mycket mer lyxigare i badrummet när man sätter in ett badkar.
Att lämna telefonen i ett annat rum, sakta glida ner i ett varmt bad, och låta tystnaden sjunka in - det är avkoppling på riktigt.
Badkar har många andra fördelar också, det minskar avsevärt risken för vattenskador, det höjer bostadens värde och kan också vara en riktigt snygg inredningsdetalj.
Kaldewei Classic Duo Oval ingår i Kaldeweis mest populära modeller för inkakling.I detta utförande levereras badkaret med ställbara fötter, vred till överfyllnadskyddet och bottenventil i krom. Badkaret är ämnat för inbyggnad.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Som alla Kaldewei badkar är denna tillverkad av emaljerad stål i 3.5 mm utförande. Ett material som håller en livstid. 30 års emaljgaranti.
Att lämna telefonen i ett annat rum, sakta glida ner i ett varmt bad, och låta tystnaden sjunka in - det är avkoppling på riktigt.
Badkar har många andra fördelar också, det minskar avsevärt risken för vattenskador, det höjer bostadens värde och kan också vara en riktigt snygg inredningsdetalj.
Kaldewei Classic Duo Oval ingår i Kaldeweis mest populära modeller för inkakling.I detta utförande levereras badkaret med ställbara fötter, vred till överfyllnadskyddet och bottenventil i krom. Badkaret är ämnat för inbyggnad.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Som alla Kaldewei badkar är denna tillverkad av emaljerad stål i 3.5 mm utförande. Ett material som håller en livstid. 30 års emaljgaranti.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Kaldewei |
| Art.Nr. | 112 |
| Längd | 1600 mm |
| Bredd | 700 mm |
| Blandare | Nej |
| Justerbar | Höjd 560-590 mm |
| Vikt | 41 kg |
| Volym | 165 l |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Alpinvit |
| Front och Gavel | Nej |
| Material | Stålplåt |
| Placering | Inbyggnad |
| Serie | Classic Duo Oval |
| Form | Oval |
| Typ | Inbyggnadsbadkar |
| Baddjup | 430 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Antal Personer | 2 st |




