Inbyggnadsbadkar Kaldewei Saniform Plus
fr.8 995 kr
fr.7 196 krSpara 20 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Saniform Plus
7 196 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Saniform Plus är badkaret som vi har flest storlekar av - hela 11 stycken. Badkaret är prisvärt och är gjort för både dusch och bad.
Varumärke
KaldeweiBeskrivning
Saniform Plus är badkaret som vi har flest storlekar av - hela 11 stycken. Badkaret är prisvärt och är gjort för både dusch och bad.
Det finns mycket man kan säga om Kaldeweis badkar - men det blir avsevärt mycket mer lyxigare i badrummet när man sätter in ett badkar.
Att lämna telefonen i ett annat rum, sakta glida ner i ett varmt bad, och låta tystnaden sjunka in - det är avkoppling på riktigt.
Badkar har många andra fördelar också, det minskar avsevärt risken för vattenskador, det höjer bostadens värde och kan också vara en riktigt snygg inredningsdetalj.
Kaldewei Saniform Plus ingår i Kaldeweis mest populära modeller för inkakling.
I detta utförande levereras badkaret med ställbara fötter för inbyggnad, bottenventil och vred till överfyllnadskyddet i krom.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Badkaret är, som alla badkar från Kaldewei, tillverkad i 3.5 mm emaljerad stålplåt och kommer med 30 års emaljgaranti.
Att lämna telefonen i ett annat rum, sakta glida ner i ett varmt bad, och låta tystnaden sjunka in - det är avkoppling på riktigt.
Badkar har många andra fördelar också, det minskar avsevärt risken för vattenskador, det höjer bostadens värde och kan också vara en riktigt snygg inredningsdetalj.
Kaldewei Saniform Plus ingår i Kaldeweis mest populära modeller för inkakling.
I detta utförande levereras badkaret med ställbara fötter för inbyggnad, bottenventil och vred till överfyllnadskyddet i krom.
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Badkaret är, som alla badkar från Kaldewei, tillverkad i 3.5 mm emaljerad stålplåt och kommer med 30 års emaljgaranti.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Kaldewei |
| Art.Nr. | 360-1K |
| Längd | 1400, 1500, 1600, 1700, 1750, 1800 mm |
| Bredd | 700, 730, 750, 800 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Alpinvit |
| Front och Gavel | Nej |
| Material | Stålplåt |
| Placering | Inbyggnad |
| Serie | Saniform Plus |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Inbyggnadsbadkar |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Antal Personer | 1 st |
| Baddjup | 410, 430, 480 mm |
| Höjd | 560, 580, 635 mm |
| Vikt | 40, 42, 44, 45, 48, 49, 50, 55 kg |
| Volym | 137, 152, 163, 177, 180, 181, 193, 210, 215, 220 l |




