Badrumsfläkt Fresh F100 TH Timerfunktion och Fuktstyrning
Rek. pris 1 202 kr
723 kr
672 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti

F100 TH Timerfunktion och Fuktstyrning
672 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Badrumsfläkt Fresh F100 TH kan monteras både horisontellt / vertikalt, på vägg eller i tak där behov av frånluft finns. Fläkten har en enkel sidogenomföring av kabel vid utanpåliggande kabelinstallation.
Varumärke
FreshBeskrivning
Badrumsfläkt Fresh F100 TH kan monteras både horisontellt / vertikalt, på vägg eller i tak där behov av frånluft finns. Fläkten har en enkel sidogenomföring av kabel vid utanpåliggande kabelinstallation.
Produkten är försedd med ett kallrasskydd och med timer & fuktstyrning. Fläkten skall underhållas och rengöras minst en gång per år för att upprätthålla optimal funktion, notera att strömmen skall brytas för sådan åtgärd genomförs. Produkten är klassad enligt IPX5, godkänd för montage i Zon 1 och 2.
Dokument
Recensioner
Göran HVerifierad köpare
för 1 månad sedanLuddiga instruktioner annars bra
- Något luddiga instruktioner
Egenskaper
| Varumärke | Fresh |
| Art.Nr. | 422771 |
| Kapacitet | 88 m³/h |
| IP-Klassning | IPX5 |
| Spänning | 230 V |
| Färg | Vit |
| Bredd | 160 mm |
| Material | ABS plast |
| Produkttyp | Badrumsfläkt |
| Tillverkarens Art.Nr. | 197109 |
| Längd | 117 mm |
| Min Temperatur | -5 °c |
| Energiförbrukning i Påläge | 7,5 W |
| Max Temperatur | 40 °c |
| Håldiameter | 100 mm |
| Decibelnivå | 32,8 dBa |
| EAN-nr | 7318111971090 |
