Tilluftspaket Pax RTP
fr.469 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

RTP
469 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tilluftspaket Pax RTP är ett paket med rund frontkåpa och termostatstyrd spjällöppning. Detta är en komplett paketlösning för ventilmontage i yttervägg. Paketet innehåller väggventil med rund frontkåpa, väggrör Ø80 mm och ett vitt ytterväggsgaller. Det har automatiskt utförande där en termostat reglerar ventilens spjällöppning.
Varumärke
PAXBeskrivning
Tilluftspaket Pax RTP är ett paket med rund frontkåpa och termostatstyrd spjällöppning. Detta är en komplett paketlösning för ventilmontage i yttervägg. Paketet innehåller väggventil med rund frontkåpa, väggrör Ø80 mm och ett vitt ytterväggsgaller. Det har automatiskt utförande där en termostat reglerar ventilens spjällöppning.
Det unika väggfästet, med bajonettinfattning mot ventilens innerdel, ger en mycket bra åtkomlighet vid rengöring och filterbyte. Levereras med ett effektivt och lättåtkomligt insektsfilter. Max väggtjocklek är 370 mm. Väggrören kan vid behov skarvas eller kapas för att passa vid tjockare respektive tunnare väggmått. Enkel "Gör-det-själv-montering".
Recensioner
CurtVerifierad köpare
för 2 år sedanStänger inte med automatik som det lovas i beskrivning. Helt öppen vid -10. Tänkte köpa 2 till men priset har gått upp på tok för mycket enligt mig.
Egenskaper
| Varumärke | PAX |
| Färg | Vit |
| Bredd | 157 mm |
| Höjd | 167 mm |
| Serie | RTP |
| Produkttyp | Tilluftspaket |
| Djup | 267, 308 mm |
| Vikt | 0,5, 0,6 kg |
| Kanaldimension | 100, 80 mm |



