Badrumsspegel 4AQUA Aura 800 mm
Nyhet

Aura 800 mm

Beskrivning
Med sin energieffektiva LED-belysning erbjuder Aura ett miljövänligt alternativ som dessutom bidrar till lägre elförbrukning. Spegeln har en inbyggd imfri-funktion – en värmeplatta bakom spegeln som effektivt förhindrar att imma bildas. Du får alltid en klar reflektion, även i ett ångande badrum. Funktionen aktiveras snabbt och enkelt via en separat touchknapp.
Alla funktioner styrs smidigt via touchknappar
- Tänd/släck
- Dimra ljusstyrkan
- Justera färgtemperaturen (2700K–4000K-7000K)
- Aktivera imfri-funktion
Specifikationer
- Imfri-funktion
- Valbar färgtemperatur: (2700K–4000K-7000K)
- Dimmerfunktion
- Enkel montering
- IP44-klassad
- 5 mm kopparfri spegel av hög kvalitet
- Effekt: 28W
Om 4AQUA
Ett riktigt bra badrum ska ge känslan av kvalitet och trygghet. 4Aqua`s produkter har impregnerad mdf i både fronter och stommar och är tillverkade av material och ingående komponenter av högsta kvalitet, därför ger 4Aqua dig alltid 10 års fuktgaranti och 25 års garanti på gångjärn och lådskenor.
Rengöring
För att rengöra så torka produkten med en mjuk och ren trasa efter användning. Vanlig fönsterputs fungerar bra.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | 4AQUA |
| Art.Nr. | SA80 |
| Diameter | 800 mm |
| Belysning | Ja, LED |
| Serie | Aura |
| Bredd | 800 mm |
| Höjd | 600 mm |
| Djup | 35 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Effekt | 28 W |
| Typ | Spegel |
| Material | Metall/Glas |
| Effekt/prestanda | 28 W |
| Garanti | 10 år |
| Form | Rund |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 7340196414711 |



