Spegel Miller Badrum Ambient Format Dim
Nyhet
fr.6 900 kr
fr.5 520 krSpara 20 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Ambient Format Dim
5 520 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Spegel Miller Badrum Ambient Format Dim är en dimbar LED-Spegel med indirekt ljus och inbyggt drivdon med fasdimring. Styr spegel via väggbrytare 3000K.
Varumärke
Miller BadrumBeskrivning
Spegel Miller Badrum Ambient Format Dim är en dimbar LED-Spegel med indirekt ljus och inbyggt drivdon med fasdimring. Styr spegel via väggbrytare 3000K.
Miller Badrums Ambient är en serie dimbara LED-badrumsspeglar med indirekt, stämningsfull belysning som skapar ett behagligt ljus i badrummet. Serien finns i flera former och storlekar för att passa olika behov och miljöer. Du kan välja mellan speglar med eller utan touch-funktion. DIM-modellerna styrs enkelt via väggbrytare med fasdimringsfunktion, medan TOUCH-modellerna kopplas till strömbrytare av/på eller fast ström och regleras via en knapp på spegelytan. Oavsett val får du en modern badrumsspegel med genomtänkt ljuskomfort och flexibel styrning.
Ambient DIM dimras enkelt via väggbrytare, vilket ger ett rent uttryck utan synliga knappar på spegeln. Ljuset är fast i en varmtonad färgtemperatur (3000K) som skapar ett behagligt sken – perfekt för en lugn och harmonisk stämning i badrummet. Ett utmärkt val för dig som vill kombinera funktion med en ren och avskalad design.
Vill du kunna justera färgtemperaturen mellan varmt och kallt ljus direkt på spegeln? Då rekommenderar vi Ambient TOUCH.
Egenskaper:
- Dimbar
- Liten inraverad Miller-logotype
- CRI: >90
- Kelvin: 3000
- Lumen: 1700-3400
Ambient DIM dimras enkelt via väggbrytare, vilket ger ett rent uttryck utan synliga knappar på spegeln. Ljuset är fast i en varmtonad färgtemperatur (3000K) som skapar ett behagligt sken – perfekt för en lugn och harmonisk stämning i badrummet. Ett utmärkt val för dig som vill kombinera funktion med en ren och avskalad design.
Vill du kunna justera färgtemperaturen mellan varmt och kallt ljus direkt på spegeln? Då rekommenderar vi Ambient TOUCH.
Egenskaper:
- Dimbar
- Liten inraverad Miller-logotype
- CRI: >90
- Kelvin: 3000
- Lumen: 1700-3400
Egenskaper
| Varumärke | Miller Badrum |
| Belysning | Ja, LED |
| Storlek | 1000x900, 1200x900, 1600x900, 400x900, 600x900, 800x900 mm |
| Serie | Ambient |
| Bredd | 400, 590, 790, 990, 1180, 1580 mm |
| Höjd | 900 mm |
| Djup | 290 mm |
| Eluttag | Nej |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Effekt | 36, 40, 45, 46, 49, 54 W |
| Typ | Spegel |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Form | Rektangulär |
| Dimbar | Ja |
| Effekt/prestanda | 36, 40, 45, 46, 49, 54 W |
