


Tilläggsfront Svedbergstill Emaljbadkar
Nyhet
fr.1 090 kr
30 dagars prisgaranti
Välj Vikt
Välj Längd
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Tilläggsfront till Svedbergs emaljbadkar. Välj mellan olika storlekar.
Skötselråd
Rengöring av Svedbergs möbler sker enklast med en fuktig trasa med eventuellt lite vanligt rengöringsmedel. Du bör undvika skurmedel och andra medel som innehåller slipmedel, syror eller ammoniak. Missfärgningar tar man
lättast bort med citron - eller vinsyra, som man noga sköljer bort efteråt. För kalkavlagringar kan man använda hushållsättika som värmes till en temperatur av 50 °C. Gnid sedan in ättikan mot kalkfläcken och låt verka. Upprepa behandlingen vid behov. Avtorkning av ytorna bör ske med frottéhanduk eller annat mjukt material.
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
|---|---|
| Färg | Mattvit |
| Bredd | 50 mm |
| Höjd | 700 mm |
| Vikt | 1,4, 1,5, 1,6 kg |
| Produkttyp | Tilläggsfront |
| Material | Plåt |
| Garanti | 5 år |
| Längd | 1300, 1400, 1500, 1600, 1700 mm |
