Tvättställsskåp Björbo Badrum Saga Enkel 1200BxHXD: 1200x830x470 mm, Dälja Lindblomsgrön
33 520 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Lindblomsgrön
Utförande:
Dälja
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Saga Enkel 1200
BxHXD: 1200x830x470 mm, Dälja Lindblomsgrön
33 520 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Tvättställsskåp Björbo Badrum Saga Enkel 1200 är ett stilrent tvättställsskåp som levereras utan tvättställ, handtag och blandare. Detta skåp är tillverkat av massivt lövträd och har djupa och mycket stabila fullutdragslådor i svartbetsat trä med mjukstängning och självindrag. Skåpet har ben som är justerbara på höjden och ger möbeln ett klassiskt uttryck som förhöjer stilen på möbeln, observera att skåpet alltid ska fästas i vägg. Tvättställsskåpet levereras med vattenlås, lådindelare och lådmattor.
Varumärke
Björbo BadrumBeskrivning
Tvättställsskåp Björbo Badrum Saga Enkel 1200 är ett stilrent tvättställsskåp som levereras utan tvättställ, handtag och blandare. Detta skåp är tillverkat av massivt lövträd och har djupa och mycket stabila fullutdragslådor i svartbetsat trä med mjukstängning och självindrag. Skåpet har ben som är justerbara på höjden och ger möbeln ett klassiskt uttryck som förhöjer stilen på möbeln, observera att skåpet alltid ska fästas i vägg. Tvättställsskåpet levereras med vattenlås, lådindelare och lådmattor.
Skåpsluckan Dälja är en klassisk ramlucka tillverkad av målad MDF.
Komplettera ditt tvättställsskåp med ett tvättställ, blandare och handtag. Det finns flera olika tvättställ att välja på: heltäckande porslinstvättställ, bänkskiva med underlimmat porslinstvättställ eller heltäckande granittvättställ med eller utan integrerad LED-belysning.
Serien Saga från Björbo Badrum för tankarna till svensk lantlig sommaridyll. Med sin traditionella elegans och sitt genuina hantverk ger Saga ditt badrum en gammaldags romantisk känsla.
Björbo Badrum är ett företag som tillverkar exklusiv, svensktillverkad badrumsinredning. Företaget grundades i Björbo i Dalarna för över 100 år sedan och de eleganta möblerna tillverkas fortfarande här. Hantverkskunnande och kvalitet är grunden på vilken företaget har utvecklat sin produktion.
Komplettera ditt tvättställsskåp med ett tvättställ, blandare och handtag. Det finns flera olika tvättställ att välja på: heltäckande porslinstvättställ, bänkskiva med underlimmat porslinstvättställ eller heltäckande granittvättställ med eller utan integrerad LED-belysning.
Serien Saga från Björbo Badrum för tankarna till svensk lantlig sommaridyll. Med sin traditionella elegans och sitt genuina hantverk ger Saga ditt badrum en gammaldags romantisk känsla.
Björbo Badrum är ett företag som tillverkar exklusiv, svensktillverkad badrumsinredning. Företaget grundades i Björbo i Dalarna för över 100 år sedan och de eleganta möblerna tillverkas fortfarande här. Hantverkskunnande och kvalitet är grunden på vilken företaget har utvecklat sin produktion.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Björbo Badrum |
| Art.Nr. | SK1256D |
| Belysning | Nej |
| Serie | Saga |
| Färg | Lindblomsgrön |
| Utförande | Dälja |
| Bredd | 1200 mm |
| Höjd | 830 mm |
| Djup | 470 mm |
| Tvättställ | Nej |
| Färg Tvättställ | Vit |
| Placering Tvättställ | Centrerat |
| Yta | Målad |
| Lucka | Nej |
| Handtag | Nej |
| Blandare | Nej |
| Eluttag | Nej |
| Typ | Tvättställsskåp |
| Hål för Blandare | Ja |
| Låda | Ja |


