Tvättställsskåp Westerbergs NejdVit, Bredd: 800 mm
9 400 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit
Bredd:
800 mm

Nejd
Vit, Bredd: 800 mm
9 400 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Tvättställsskåp Westerbergs Nejd är en vacker möbel i klassisk stil med ramfronter. Skåpet har mjukstängande lådor med fullutdrag, lådsidor av metall och urtagbar lådinsats i ek. En urtagbar matta i botten på lådorna gör att saker står på plats samt underlättar vid rengöring. Övre lådan har en U-konstruktion som lämnar utrymme för vattenlås. Möbeln är förberedd för både golv- och väggavlopp och har justerbara upphängningsbeslag. Westerbergs rekommenderar avloppssats 200 720 00 som tar liten plats i möbeln.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Tvättställsskåp Westerbergs Nejd är en vacker möbel i klassisk stil med ramfronter. Skåpet har mjukstängande lådor med fullutdrag, lådsidor av metall och urtagbar lådinsats i ek. En urtagbar matta i botten på lådorna gör att saker står på plats samt underlättar vid rengöring. Övre lådan har en U-konstruktion som lämnar utrymme för vattenlås. Möbeln är förberedd för både golv- och väggavlopp och har justerbara upphängningsbeslag. Westerbergs rekommenderar avloppssats 200 720 00 som tar liten plats i möbeln.
Skötselråd
För att din möbel ska hålla sig i gott skick länge är det viktigt att du tar hand om den. Westerbergs möbler är tillverkade i material som har god fuktbeständighet men ska ändå inte utsättas för vatten i stor utsträckning. Torka alltid bort vatten som hamnar på möbeln.
Rengöring av Westerbergs möbler sker enklast med en fuktig trasa med eventuellt lite vanligt miljövänligt rengöringsmedel. Du ska undvika rengöringsmedel och produkter som innehåller slipmedel, syror, ammoniak, aceton eller andra kemikalier (såsom skurpulver, hårspray, hårfärg, bleknings-, hårborttagnings- och nagellackborttagningsmedel etc.). Skulle något av ovanstående hamna på möbeln bör detta omedelbart tas bort för att undvika skador. Undvik vassa verktyg i närheten av möbeln som kan skada ytskiktet.
För att din möbel ska hålla sig i gott skick länge är det viktigt att du tar hand om den. Westerbergs möbler är tillverkade i material som har god fuktbeständighet men ska ändå inte utsättas för vatten i stor utsträckning. Torka alltid bort vatten som hamnar på möbeln.
Rengöring av Westerbergs möbler sker enklast med en fuktig trasa med eventuellt lite vanligt miljövänligt rengöringsmedel. Du ska undvika rengöringsmedel och produkter som innehåller slipmedel, syror, ammoniak, aceton eller andra kemikalier (såsom skurpulver, hårspray, hårfärg, bleknings-, hårborttagnings- och nagellackborttagningsmedel etc.). Skulle något av ovanstående hamna på möbeln bör detta omedelbart tas bort för att undvika skador. Undvik vassa verktyg i närheten av möbeln som kan skada ytskiktet.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20073031 |
| Belysning | Nej |
| Serie | Nejd |
| Färg | Vit |
| Utförande | Med lådor |
| Bredd | 800 mm |
| Höjd | 535 mm |
| Djup | 453 mm |
| Tvättställ | Nej |
| Placering Tvättställ | Centrerat |
| Lucka | Nej |
| Handtag | Nej |
| Blandare | Nej |
| Eluttag | Nej |
| Vikt | 27 kg |
| Typ | Tvättställsskåp |
| Bottenventil | Nej |
| Låda | Ja |
| Vattenlås | Nej |
| RSK-nr | 8908726 |
| EAN-nr | 7333231004107 |

