
Förvaringspall Björbo BadrumSagaPärlspont Ljusgrå, B: 600 mm
10 160 kr12 700 kr
Spara 20 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Bredd
Färg: Ljusgrå
Utförande

Saga
Pärlspont Ljusgrå, B: 600 mm10 160 kr
- Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Förvaringspall Björbo Badrum Saga är en sittpall som är tillverkad av massivt lövträd samt MDF och har en fullutdragslåda i svartbetsat trä med mjukstängning och självindrag. Den har ben som är justerbara på höjden och ger möbeln ett klassiskt uttryck som förhöjer stilen på möbeln.
Skåpsluckan Pärlspont är en elegant lucka med infrästa pärlspont-spår. Den är tillverkad av målad MDF.
Serien Saga från Björbo Badrum för tankarna till svensk lantlig sommaridyll. Med sin traditionella elegans och sitt genuina hantverk ger Saga ditt badrum en gammaldags romantisk känsla.
Björbo Badrum är ett företag som tillverkar exklusiv, svensktillverkad badrumsinredning. Företaget grundades i Björbo i Dalarna för över 100 år sedan och de eleganta möblerna tillverkas fortfarande här. Hantverkskunnande och kvalitet är grunden på vilken företaget har utvecklat sin produktion.
Serien Saga från Björbo Badrum för tankarna till svensk lantlig sommaridyll. Med sin traditionella elegans och sitt genuina hantverk ger Saga ditt badrum en gammaldags romantisk känsla.
Björbo Badrum är ett företag som tillverkar exklusiv, svensktillverkad badrumsinredning. Företaget grundades i Björbo i Dalarna för över 100 år sedan och de eleganta möblerna tillverkas fortfarande här. Hantverkskunnande och kvalitet är grunden på vilken företaget har utvecklat sin produktion.
Egenskaper
| Varumärke | Björbo Badrum |
|---|---|
| Art.Nr. | SP64GP |
| Bredd | 600 mm |
| Färg | Ljusgrå |
| Utförande | Pärlspont |
| Material | MDF/Massivträ |
| Serie | Saga |
| Typ | Sittpall |
| Djup | 390 mm |
| Höjd | 510 mm |











