Duschkorg Smedbo Sideline för Duschstång 3008
Rek. pris 1 350 kr
fr.1 099 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Sideline för Duschstång 3008
1 099 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Duschkorg Smedbo Sideline för Duschstång är en stilren duschkorg till duschstång tillverkad med en kärna i rostfri massiv mässing. Duschkorgen har en snygg yta och du monterar den enkelt genom att skruva fast den på din duschstång. Genom att fästa duschkorgen runt duschstången så slipper borra i det känsliga våtutrymmet. Finns i olika ytor och färger.
Varumärke
SmedboBeskrivning
Duschkorg Smedbo Sideline för Duschstång är en stilren duschkorg till duschstång tillverkad med en kärna i rostfri massiv mässing. Duschkorgen har en snygg yta och du monterar den enkelt genom att skruva fast den på din duschstång. Genom att fästa duschkorgen runt duschstången så slipper borra i det känsliga våtutrymmet. Finns i olika ytor och färger.
Du får en ren och fräsch känsla i duschen när du slipper ha dina schampoflaskor på golvet!
Egenskaper
- Enkel duschkorg för duschstång
- Material: Mässing
- Passar duschstång tjocklek 18 – 25 mm.
- Kan monteras till höger eller vänster beroende på avstånd från väggen.
10 års garanti
Smedbo´s badrumstillbehör är av mycket hög kvalitet. Stor vikt och omsorg har lagts med avseende på material, tillverkning, form och funktion. Smedbo garanterar produkternas funktion under en tid av 10 år räknat från inköpsdatum.
Egenskaper
- Enkel duschkorg för duschstång
- Material: Mässing
- Passar duschstång tjocklek 18 – 25 mm.
- Kan monteras till höger eller vänster beroende på avstånd från väggen.
10 års garanti Smedbo´s badrumstillbehör är av mycket hög kvalitet. Stor vikt och omsorg har lagts med avseende på material, tillverkning, form och funktion. Smedbo garanterar produkternas funktion under en tid av 10 år räknat från inköpsdatum.
Egenskaper
| Varumärke | Smedbo |
| Bredd | 200 mm |
| Montering | Hängande |
| Djup | 110 mm |
| Höjd | 70 mm |
| Material | Massiv Mässing |
| Serie | Sideline |
| Typ | Duschkorg |
| Färg | Polerat Krom, Svart |
| Yta | Matt |
| Vikt | 0,686, 0,886 kg |
