Handdukshängare Björbo Badrum Saga
fr.1 618 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Saga
1 618 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Handdukshängare Björbo Badrum Saga är en hängare med en liten hylla och två praktiska krokar under att hänga exempelvis handdukar på. Den är tillverkad av målad MDF med vackra detaljer.
Varumärke
Björbo BadrumBeskrivning
Handdukshängare Björbo Badrum Saga är en hängare med en liten hylla och två praktiska krokar under att hänga exempelvis handdukar på. Den är tillverkad av målad MDF med vackra detaljer.
Serien Saga från Björbo Badrum för tankarna till svensk lantlig sommaridyll. Med sin traditionella elegans och sitt genuina hantverk ger Saga ditt badrum en gammaldags romantisk känsla.
Björbo Badrum är ett företag som tillverkar exklusiv, svensktillverkad badrumsinredning. Företaget grundades i Björbo i Dalarna för över 100 år sedan och de eleganta möblerna tillverkas fortfarande här. Hantverkskunnande och kvalitet är grunden på vilken företaget har utvecklat sin produktion.
Björbo Badrum är ett företag som tillverkar exklusiv, svensktillverkad badrumsinredning. Företaget grundades i Björbo i Dalarna för över 100 år sedan och de eleganta möblerna tillverkas fortfarande här. Hantverkskunnande och kvalitet är grunden på vilken företaget har utvecklat sin produktion.
Dokument
Recensioner
KalleVerifierad köpare
för 2 år sedanPassar utmärkt in i stilen i badrummet.
+ Snygg och välgjord.
- Inget
Egenskaper
| Varumärke | Björbo Badrum |
| Bredd | 470 mm |
| Typ | Handdukshållare |
| Material | MDF |
| Serie | Saga |
| Höjd | 95 mm |
| Djup | 131 mm |
| Yta | Matt |
| Montering | Skruvas eller limmas |
| Antal Krokar | 2 |
| Färg | Antikvit, Antracit, Gammalrosa, Lindblomsgrön, Ljusgrå, Mossgrön, Sand, Stålblå, Svart, Varmgrå, Vit |

