




Handduksstång GroheEssentialsKrom, 450 mm
Rek. pris 993 kr
!
462 kr 546 kr
Spara 15 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Bredd
Färg: Krom

Essentials
Krom, 450 mm 462 kr
- Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Handduksstång Grohe Essentials är en badlakanstång av metall för väggmontering. Den är 654 mm lång (funktionell längd 600 mm) och har täckta fästskruvar. Med sin glänsande och hållbara StarLight-ytbehandling ser produkten slank ut, men är designad för att vara stabil.
Grohe Essentials handduksstång är en handduksstång i metall som finns i storlekarna S, M och L. Tillbehören i Essentials-serien är moderna och tidlösa, med tilltalande design som blir ett snyggt komplement till de flesta badrum. Kollektionen har skapats för att samspela med många olika blandare och har en frapperande kromfinish i form av Grohe StarLight®.
Egenskaper
| Varumärke | Grohe |
|---|---|
| Art.Nr. | 40688001 |
| Bredd | 450 mm |
| Färg | Krom |
| Material | Metall |
| Yta | Blank |
| CC-mått | 504 mm |
| Djup | 60 mm |
| Montering | Skruvas eller limmas |
| Garanti | 5 år |
| Serie | Essentials |
| Typ | Handduksstång |
| RSK-nr | 8754871 |
| EAN-nr | 4005176326288 |






