Badkarsblandare Hansgrohe Logis
Rek. pris 2 041 kr
1 579 kr
1 531 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Logis
1 531 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Badkarsblandare Hansgrohe Logis är en stilren ettgreppsblandare (cc-mått: 150 mm) med badkarspip. Den är utrustad med den energi- och vattenbesparande funktionen AirPower.
Varumärke
HansgroheBeskrivning
Badkarsblandare Hansgrohe Logis är en stilren ettgreppsblandare (cc-mått: 150 mm) med badkarspip. Den är utrustad med den energi- och vattenbesparande funktionen AirPower.
Övrigt
- Överhäng 194 mm
- Anslutningstyp: S-anslutningar
- Stickmått: 150 cc ± 12 mm
- Normalstråle
- Flödesmängd handdusch: 17 l/minut vid 3 bar
- Flödesmängd utloppspip: 20 l/min vid 3 bar
- Keramisk blandarsystem
- Temperaturbegränsning inställningsbar
- Med automatisk återställning
- Backventil
- Med ljuddämpare
- Lämpad för genomflödesvärmare
- Ljudklass: I
- Flödesklass: C, B
AirPower
AirPower vatten med tillsatt luftstråle. Hansgrohes enastående duschteknologi. Vattnet blandas med luft och släpps i fylliga droppar som ger känslan av en riktig regnskur. Tack vare AirPower används vattnet optimalt.
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
- Överhäng 194 mm
- Anslutningstyp: S-anslutningar
- Stickmått: 150 cc ± 12 mm
- Normalstråle
- Flödesmängd handdusch: 17 l/minut vid 3 bar
- Flödesmängd utloppspip: 20 l/min vid 3 bar
- Keramisk blandarsystem
- Temperaturbegränsning inställningsbar
- Med automatisk återställning
- Backventil
- Med ljuddämpare
- Lämpad för genomflödesvärmare
- Ljudklass: I
- Flödesklass: C, B
AirPower
AirPower vatten med tillsatt luftstråle. Hansgrohes enastående duschteknologi. Vattnet blandas med luft och släpps i fylliga droppar som ger känslan av en riktig regnskur. Tack vare AirPower används vattnet optimalt.
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hansgrohe |
| Art.Nr. | 71400000 |
| Serie | Logis |
| Typ | Badkarsblandare |
| Färg | Krom |
| CC-mått | 150 mm |
| Piputsprång | 194 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Bredd | 187 mm |
| Djup | 205 mm |
| Utlopp | Nedåt |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Funktion | AirPower |
| Handdusch | Nej |
| Garanti | 5 år |
| Termostat | Nej |
| RSK-nr | 8232210 |
| EAN-nr | 4011097738277 |





