Dusch- och Badkarsblandare Imperial Lichfield för VäggmontagePolerad Nickel
13 500 kr
9 450 krSpara 30 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Polerad Nickel
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Lichfield för Väggmontage
Polerad Nickel
9 450 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 3-4 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Badkarsblandare Lichfield är en exklusiv badkarsblandare med handdusch for montage på vägg (150 cc). Den klassiska retrodesignen gör att den sticker ut från mängden och passar utmärkt i badrum med klassisk stil.
Varumärke
ImperialBeskrivning
Badkarsblandare Lichfield är en exklusiv badkarsblandare med handdusch for montage på vägg (150 cc). Den klassiska retrodesignen gör att den sticker ut från mängden och passar utmärkt i badrum med klassisk stil.
Kan beställas i krom, antikt guld eller polerad nickel.
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Imperial |
| Art.Nr. | 20-ZLICBSMWMPN |
| Serie | Lichfield |
| Typ | Dusch & Badkarsblandare |
| Färg | Polerad Nickel |
| CC-mått | 150 mm |
| Höjd | 328 mm |
| Piputsprång | 124 mm |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| Anslutning Vatten | G 1/2 |
| Bredd | 220 mm |
| Material | Mässing |
| Handdusch | Ja |
| Termostat | Ja |
| Montering | För vägg |

