Dusch- och Badkarsblandare Strømberg Ligro
Rek. pris 3 100 kr
2 573 kr
2 387 krSänkt pris!Spara 186 kr
30 dagars prisgaranti

Ligro
2 387 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 69 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Dusch- och badkarsblandare Strømberg Ligro är en tvågrepps termostatblandare med fast badkarspip. Strømbergs badkarsblandare kommer i en mängd utföranden både vad det gäller design och ytbehandlingar. Med tryckbalanserade termostater och gedigen kvalitet kan du räkna med att de kommer att vara en del av ditt hem under många år framöver, så välj med omsorg. Estetik, montering och funktioner – allt bidrar till upplevelsen.
Varumärke
StrømbergBeskrivning
Dusch- och badkarsblandare Strømberg Ligro är en tvågrepps termostatblandare med fast badkarspip. Strømbergs badkarsblandare kommer i en mängd utföranden både vad det gäller design och ytbehandlingar. Med tryckbalanserade termostater och gedigen kvalitet kan du räkna med att de kommer att vara en del av ditt hem under många år framöver, så välj med omsorg. Estetik, montering och funktioner – allt bidrar till upplevelsen.
Installation
Vid installation måste ledningarna fram till blandarna renspolas innan montering.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Vid installation måste ledningarna fram till blandarna renspolas innan montering.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Egenskaper
| Varumärke | Strømberg |
| Art.Nr. | LIG022CR |
| Serie | Ligro |
| Typ | Badkarsblandare |
| Färg | Krom |
| CC-mått | 150 mm |
| Piputsprång | 154 mm |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| Djup | 154 mm |
| Material | Mässing |
| Längd | 262 mm |
| Termostat | Ja |
| EAN-nr | 5055350910856 |

