Golvblandare Imperial Lichfield
fr.13 950 kr
fr.9 765 krSpara 30 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Lichfield
9 765 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Golvblandare Imperial Lichfield är en exklusiv badkarsblandare med handdusch för golvmontage. Den klassiska retrodesignen gör att den sticker ut från mängden och passar utmärkt i badrum med klassisk stil.
Varumärke
ImperialBeskrivning
Golvblandare Imperial Lichfield är en exklusiv badkarsblandare med handdusch för golvmontage. Den klassiska retrodesignen gör att den sticker ut från mängden och passar utmärkt i badrum med klassisk stil.
Kan beställas i krom, antikt guld eller polerad nickel.
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Egenskaper
| Varumärke | Imperial |
| Serie | Lichfield |
| Typ | Golvblandare |
| Färg | Antikguld, Krom, Polerad Nickel |
| Höjd | 1078 mm |
| Piputsprång | 163 mm |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| Bredd | 220 mm |
| Material | Mässing |
| Handdusch | Ja |
| Montering | Golvstående |
| Termostat | Ja |

