Dusch- och Badkarsblandare Bathlife Dagg TappSvart, 150 CC
FRI FRAKT
4 499 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart
CC-mått:
150 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Dagg Tapp
Svart, 150 CC
4 499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!

Dusch- och badkarsblandaren Dagg tapp är en modern blandare med en häftig design som passar de flesta badkaren. Materialvalet är av högsta kvalitet.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Dusch- och badkarsblandaren Dagg tapp är en modern blandare med en häftig design som passar de flesta badkaren. Materialvalet är av högsta kvalitet.
Dusch- och badkarsblandaren Dagg tapp är en modern blandare med en häftig design som passar de flesta badkaren. Materialvalet är av högsta kvalitet. Blandaren finns i både CC 150 och CC 160. Välj mellan färgerna krom och matt svart.
Teknisk data
- Varmvatten: min 50 grader- max 90 grader
- Kallvatten: min 4 grader- max 25 grader
- Arbetstryck: 50- 1000 kpa
- Rekommenderat tryck: 100- 600 kpa
Sammanfattning
- Termostatblandare med pip
- Säkerhetsstopp 38 grader
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Teknisk data
- Varmvatten: min 50 grader- max 90 grader
- Kallvatten: min 4 grader- max 25 grader
- Arbetstryck: 50- 1000 kpa
- Rekommenderat tryck: 100- 600 kpa
Sammanfattning
- Termostatblandare med pip
- Säkerhetsstopp 38 grader
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 401053037 |
| Serie | Dagg |
| Typ | Dusch- och Badkarsblandare |
| Färg | Svart |
| CC-mått | 150 mm |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| Bredd | 295 mm |
| Djup | 169 mm |
| Utlopp | Nedåt |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Yta | Matt |
| Handdusch | Nej |
| Vikt | 2,5 kg |
| Montering | För vägg |
| Termostat | Ja |
| Takdusch | Nej |
| EAN-nr | 7330027148823 |

