Dusch- och Badkarsblandare Tapwell Birillo BI048Borstad Nickel Serie: BI
FRI FRAKT
Rek. pris 9 995 kr
7 336 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Borstad Nickel

Birillo BI048
Borstad Nickel Serie: BI
7 336 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!

Dusch- och badkarsblandare med handdusch. För sargmontage, 2 hål. Påfyllning av badkar via bräddavlopp.
Varumärke
TapwellBeskrivning
Dusch- och badkarsblandare med handdusch. För sargmontage, 2 hål. Påfyllning av badkar via bräddavlopp.
Tapwells badkarsblandare kommer i en mängd utföranden både vad det gäller design och ytbehandlingar. Med tryckbalanserade termostater och gedigen kvalitet kan du räkna med att de kommer att vara en del av ditt hem under många år framöver, så välj med omsorg. Estetik, montering och funktioner – allt bidrar till upplevelsen.
Installation
Vid installation måste ledningarna fram till blandarna renspolas innan montering.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Installation
Vid installation måste ledningarna fram till blandarna renspolas innan montering.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Egenskaper
| Varumärke | Tapwell |
| Art.Nr. | 9422414 |
| Serie | BI |
| Typ | Badkarsblandare |
| Färg | Borstad Nickel |
| Höjd | 39 mm |
| Bredd | 39 mm |
| Djup | 59 mm |
| Material | Mässing |
| Montering | För vägg |
| EAN-nr | 8020913563661 |
