Duschblandare Hansgrohe Talis S Soft
Rek. pris 2 743 kr
2 483 kr
2 057 krSpara 17 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
InbyggnadsdelInbyggnadsdel Hansgrohe iBox Universal
1 699 krSäkerhetsboxSäkerhetsbox Joramark Box 300
4 460 kr
Talis S Soft
2 057 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschblandare Hansgrohe Talis S Soft är en stilren ettgreppsblandare för inbyggnad. Den måste installeras med en inbyggnadsdel och säkerhetsbox.
Varumärke
HansgroheBeskrivning
Duschblandare Hansgrohe Talis S Soft är en stilren ettgreppsblandare för inbyggnad. Den måste installeras med en inbyggnadsdel och säkerhetsbox.
Övrigt
- Inbyggnadsdel
- Flödesmängd vid 3 bar: 29,3 l/min
- Keramisk blandarsystem
- Temperaturbegränsning inställningsbar
- Ljudklass: I
- Flödesklass: B
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
- Inbyggnadsdel
- Flödesmängd vid 3 bar: 29,3 l/min
- Keramisk blandarsystem
- Temperaturbegränsning inställningsbar
- Ljudklass: I
- Flödesklass: B
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hansgrohe |
| Art.Nr. | 72605000 |
| Serie | Talis |
| Produkttyp | Duschblandare |
| Färg | Krom |
| Höjd | 150 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Bredd | 150 mm |
| Djup | 120 mm |
| Garanti | 5 år |
| Termostat | Nej |
| RSK-nr | 8296187 |
| EAN-nr | 4011097770475 |

