Tvättställsblandare Westerbergs Winsor
3 020 kr
2 114 krSpara 30 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Winsor
2 114 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tvättställsblandare Westerbergs Winsor är en tvågreppsblandare i krom med klassik stil. Den stilrena designen gör att blandaren smälter in i de flesta badrum. Tvättställsblandaren Winsor levereras utan bottenventil, detta kan köpas till separat som tillval.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Tvättställsblandare Westerbergs Winsor är en tvågreppsblandare i krom med klassik stil. Den stilrena designen gör att blandaren smälter in i de flesta badrum. Tvättställsblandaren Winsor levereras utan bottenventil, detta kan köpas till separat som tillval.
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Skötselråd
Ta dagligen bort tvål- och kalkrester med en fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom de kan göra bestående skada på förkromning, lackering, förgyllning etc.
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Skötselråd
Ta dagligen bort tvål- och kalkrester med en fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom de kan göra bestående skada på förkromning, lackering, förgyllning etc.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20030071 |
| Serie | Winsor |
| Typ | Tvättställsblandare |
| Färg | Krom |
| Höjd | 105 mm |
| Bottenventil | Nej |
| Piputsprång | 125 mm |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| Svängbar Pip | Nej |
| Anslutning Vatten | Ø10 mm |
| RSK-nr | 8258314 |
| EAN-nr | 7392429019293 |
