Badkarsvägg Nordhem Öland II
FRI FRAKT
fr.6 090 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Öland II
6 090 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fri frakt!

Öland är den eleganta lösningen för dig som vill duscha i badkaret. Den svängbara badkarsväggen kan vikas undan åt båda håll och gångjärnen har en smart lyftfunktion som gör att glaset går fritt från badkaret när det viks undan. Glaset är klart och en nyhet är att insidan är Easy clean-behandlat, vilket gör att det är enkelt att
hålla rent och att det behåller sin glans. De kromade profilerna och gångjärnen matchar blandare och duschset på ett enhetligt sätt. Öland är totalt
70 centimeter bred och finns i höger- respektive
vänsterutförande.
Passar till
Höllviken, Marholmen och Saltholmen hålla rent och att det behåller sin glans.
Passar till
Höllviken, Marholmen och Saltholmen hålla rent och att det behåller sin glans.
Varumärke
NordhemBeskrivning
Öland är den eleganta lösningen för dig som vill duscha i badkaret. Den svängbara badkarsväggen kan vikas undan åt båda håll och gångjärnen har en smart lyftfunktion som gör att glaset går fritt från badkaret när det viks undan. Glaset är klart och en nyhet är att insidan är Easy clean-behandlat, vilket gör att det är enkelt att
hålla rent och att det behåller sin glans. De kromade profilerna och gångjärnen matchar blandare och duschset på ett enhetligt sätt. Öland är totalt
70 centimeter bred och finns i höger- respektive
vänsterutförande.
Passar till
Höllviken, Marholmen och Saltholmen hålla rent och att det behåller sin glans.
Passar till
Höllviken, Marholmen och Saltholmen hålla rent och att det behåller sin glans.
Passar till
Höllviken, Marholmen och Saltholmen
Höllviken, Marholmen och Saltholmen
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordhem |
| Profil | Krom |
| Glastyp | Klarglas |
| Höjd | 1520 mm |
| Serie | Öland |
| Längd | 700 mm |
| Placering | Mot vägg |
| Vikt | 20 kg |
| Form | Rak |
| Justerbar | 890-910 mm |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Hängning | Höger, Vänster |





