Duschdörr Duschbyggarna Swing Design850 mm, Svart, Is, Vänster
11 800 kr
7 906 krSpara 33 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Storlek:
850 mm
Profil:
Mattsvart
Utförande:
Vänster
Glastyp:
Frostat glas

Swing Design
850 mm, Svart, Is, Vänster
7 906 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschdörr Duschbyggarna Swing Design är tillverkad i 6 mm härdat säkerhetsglas med modern design. Detta är en dusch för finsmakaren som söker något utöver det vanliga. Dörren kan svängas både inåt och utåt. Den levereras med släplist, lyftgångjärn som gör att dörren höjs då de svängs vilket kan kompensera för olika golvnivåer samt Briljant glasbehandling som underlättar rengöringen av ditt duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch.
Varumärke
DuschbyggarnaBeskrivning
Duschdörr Duschbyggarna Swing Design är tillverkad i 6 mm härdat säkerhetsglas med modern design. Detta är en dusch för finsmakaren som söker något utöver det vanliga. Dörren kan svängas både inåt och utåt. Den levereras med släplist, lyftgångjärn som gör att dörren höjs då de svängs vilket kan kompensera för olika golvnivåer samt Briljant glasbehandling som underlättar rengöringen av ditt duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch.
Komplettera med ett snyggt duschset eller takduschset.
Egenskaper
| Varumärke | Duschbyggarna |
| Art.Nr. | 604_85SVV |
| Profil | Mattsvart |
| Storlek | 850 mm |
| Glastyp | Frostat glas |
| Bredd | 850 mm |
| Höjd | 1913 mm |
| Serie | Design |
| Placering | Nisch/Mot vägg |
| Vikt | 26 kg |
| Utförande | Vänster |
| Typ | Duschdörr |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| EAN-nr | 7340138724885 |


