Duschdörr Hafa Original Round634x2000 mm
4 495 kr
3 329 krSpara 26 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Storlek:
634x2000 mm

Original Round
634x2000 mm
3 329 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Modern och lätt välvd duschdörr med eleganta kromfärgade profiler. Integrerat längsgående handtag som går att ta bort om du önskar en duschdörr utan handtag.
Varumärke
HafaBeskrivning
Modern och lätt välvd duschdörr med eleganta kromfärgade profiler. Integrerat längsgående handtag som går att ta bort om du önskar en duschdörr utan handtag.
Skötselråd
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Art.Nr. | 1450701 |
| Profil | Kromad |
| Storlek | 634x2000 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Bredd | 634 mm |
| Utförande | Klarglas |
| Höjd | 2000 mm |
| Djup | 150 mm |
| Handtag | Handtagsprofil |
| Serie | Original |
| Placering | Hörn |
| Justerbar | 20 mm |
| Material | Härdat säkerhetsglas/Aluminium |
| Form | Rund |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Garanti | 5 år |
| Typ | Duschdörr |
| EAN-nr | 7330027111001 |



