Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNK med KnoppBxH:700x2000
Rek. pris 5 275 kr
3 624 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
700 mm
Höjd:
2000 mm

Space Rak SPNK med Knopp
BxH:700x2000
3 624 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNK är tillverkad i säkerhetsglas för placering i hörn eller nischer. Duschdörren präglas av minimalistisk elegans och är lätt att sköta och hålla ren. Duschdörren har matt aluminiumprofil och glas i klarglas med knopp. Duschdörren har lyftgångjärn som förhindrar att dörren skrapar i golvet när du öppnar den. Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNK finns flera olika storlekar.
Varumärke
Contura ShowerBeskrivning
Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNK är tillverkad i säkerhetsglas för placering i hörn eller nischer. Duschdörren präglas av minimalistisk elegans och är lätt att sköta och hålla ren. Duschdörren har matt aluminiumprofil och glas i klarglas med knopp. Duschdörren har lyftgångjärn som förhindrar att dörren skrapar i golvet när du öppnar den. Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNK finns flera olika storlekar.
Bra att veta
- Priset är per dörr, beställ två dörrar för att få en hörnlösning/duschhörn.
- Priset är per dörr, beställ två dörrar för att få en hörnlösning/duschhörn.
Dokument
Recensioner
Ralf AVerifierad köpare
för 7 år sedanVi är väldigt nöjda med våra duschdörrar dock var det dåliga instruktioner som följde med, men som tur var så fanns det en monteringsguide på youtube som vi använde oss utav!
+ Stilrent
+ Snyggt
- Dåliga instruktioner
Hossein EVerifierad köpare
för 7 år sedanDet var inte lätt att förstår instruktionen. Vi hittade instruktion på youtube. annars var det OK.
Egenskaper
| Varumärke | Contura Shower |
| Art.Nr. | 059700190 |
| Profil | Matt aluminium |
| Glastyp | Klarglas |
| Bredd | 700 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Space |
| Placering | Hörn |
| Justerbar | 673-693 mm |
| Typ | Duschdörr |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7399646 |
| EAN-nr | 7391515430813 |


