Duschdörr Gustavsberg Round
fr.4 395 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Round
4 395 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschdörr Gustavsberg Round med klarglas och 6 mm härdat säkerhetsglas håller högsta kvalitet både vad gäller form och funktion. Duschdörren består av en rund dörr, välj mellan olika bredder. För hörnmontage komplettera med ytterligare en rund duschdörr i valfri storlek.
Varumärke
GustavsbergBeskrivning
Duschdörr Gustavsberg Round med klarglas och 6 mm härdat säkerhetsglas håller högsta kvalitet både vad gäller form och funktion. Duschdörren består av en rund dörr, välj mellan olika bredder. För hörnmontage komplettera med ytterligare en rund duschdörr i valfri storlek.
Gustavsberg erbjuder duschar med skjutdörrar eller slagdörrar och även duschkabiner. Vägg- och golvprofiler fungerar som duschens skelett, de är också ställbara så duschen blir rak även om golv och väggar lutar. Duschkabiner är en bra lösning om man har ett badrumsgolv som är känsligt mot vatten. Oavsett vilken dusch du är ute efter har Gustavsberg en dusch för ditt badrum.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Gustavsberg |
| Profil | Krom |
| Storlek | 790x1990, 890x1990, 990x1990 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Bredd | 790, 890, 990 mm |
| Höjd | 1990 mm |
| Handtag | Knopp |
| Serie | Round |
| Placering | Mot Vägg |
| Vikt | 26, 29, 31 kg |
| Justerbar | 0-20 mm |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Form | Rund |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Garanti | 2 år |
| Typ | Duschdörr |



