Duschhörn Duschbyggarna Twin De Luxe Klarglas
fr.10 910 kr
fr.7 310 krSpara 33 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Twin De Luxe Klarglas
7 310 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschhörn Duschbyggarna Twin De Luxe med raka dörrar är tillverkad i 6 mm härdat säkerhetsglas. Dörrarna kan svängas både inåt och utåt vilket frigör plats när du inte använder duschen. Magnetlister och släplister ingår och dörrarnas lyftgångjärn gör att dörrarna höjs när de svängs vilket kan kompensera för olika golvnivåer. Gångjärnen har även ställbar vinkelinställning vilket gör att duschen kan monteras på andra mått än de tänkta.
Varumärke
DuschbyggarnaBeskrivning
Duschhörn Duschbyggarna Twin De Luxe med raka dörrar är tillverkad i 6 mm härdat säkerhetsglas. Dörrarna kan svängas både inåt och utåt vilket frigör plats när du inte använder duschen. Magnetlister och släplister ingår och dörrarnas lyftgångjärn gör att dörrarna höjs när de svängs vilket kan kompensera för olika golvnivåer. Gångjärnen har även ställbar vinkelinställning vilket gör att duschen kan monteras på andra mått än de tänkta.
Duschhörnan finns att köpa i olika storlekar och utföranden.
Duschhörnan levereras dessutom med Briljant glasbehandling. Glasbehandlingen underlättar rengöringen av dina duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch. Därmed blir det enklare att hålla rent. Designen med stora glasytor skapar ett intryck av ett lyxigt badrum att trivas i.
Komplettera med ett snyggt duschset eller takduschset.
Duschhörnan levereras dessutom med Briljant glasbehandling. Glasbehandlingen underlättar rengöringen av dina duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch. Därmed blir det enklare att hålla rent. Designen med stora glasytor skapar ett intryck av ett lyxigt badrum att trivas i.
Komplettera med ett snyggt duschset eller takduschset.
Egenskaper
| Varumärke | Duschbyggarna |
| Profil | Guld, Krom |
| Storlek | 700x800, 700x900, 800x800, 800x900, 900x900 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Bredd | 800, 900 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | De Luxe |
| Längd | 700, 800, 900 mm |
| Placering | Hörn |
| Vikt | 45, 50, 55 kg |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Typ | Duschhörn |
