Duschhörn Noro Snow R
Rek. pris 6 995 kr
fr.5 290 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Snow R
5 290 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Duschhörn Noro Snow R är utrustad med bockat 6 mm härdat säkerhetsglas. Duschhörnet har fjäderbelastade kullagrade hjul som ger en mjuk och smidig gång. Duschhörn Noro Snow R har kraftig polerad aluminiumprofil med silver matt finish. Duschhörnet klarar utvändig rördragning upp till 35 mm från vägg. Dörrarna tas enkelt bort vid rengöring. Duschhörnet har magnetfunktion vid stängning.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschhörn Noro Snow R är utrustad med bockat 6 mm härdat säkerhetsglas. Duschhörnet har fjäderbelastade kullagrade hjul som ger en mjuk och smidig gång. Duschhörn Noro Snow R har kraftig polerad aluminiumprofil med silver matt finish. Duschhörnet klarar utvändig rördragning upp till 35 mm från vägg. Dörrarna tas enkelt bort vid rengöring. Duschhörnet har magnetfunktion vid stängning.
Duschhörn Noro Snow R finns i flera storlekar.
Dokument
Recensioner
Hans BVerifierad köpare
för 5 månader sedanMycket nöjd, dock vissa problem att få tätt invid golvet. Men det kan ju bero på golvet. Plus för snabb leverans
Annie LVerifierad köpare
för 1 år sedanBra men bilden visade inte den storleken vi valde utan en generell bild. Eftersom man inte kan komma och besöka den i verklighet, vore det bra med en bild till varje storlek.
+ Stabil
- Liten
AxelVerifierad köpare
för 5 år sedanSnygg och förhållandevis enkel att montera. Hade dock önskat ha skruvarna helt dolda istället för att ha dem sittande på insidan av duschhörnet.
Mats R BVerifierad köpare
för 7 år sedanAllt fungerade utan några problem. Tack!
+ Allt fungerade utan några problem. Tack!
Gunilla M SVerifierad köpare
för 7 år sedanMycket nöjd med duschhörnan. Det blev jättefint.
Mats R HVerifierad köpare
för 8 år sedanSnabb leverans Enkel montering Lätt att justera in
- Du måste vara hemma vid leveransen
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Profil | Blank aluminium |
| Storlek | 700x900, 800x800, 900x900 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Bredd | 700, 800, 900 mm |
| Höjd | 1950 mm |
| Djup | 800, 900 mm |
| Serie | Snow |
| Placering | Hörn |
| Vikt | 36 kg |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Form | Rund |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Typ | Duschhörn |
| Justerbar | 670/700-870/900, 770-800, 890-910 mm |
