Duschhörn Noro Snow RSnow R 88SMC 800x1950x800 mm
6 995 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Storlek:
800x800 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Snow R
Snow R 88SMC 800x1950x800 mm
6 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Duschhörn Noro Snow R är utrustad med bockat 6 mm härdat säkerhetsglas. Duschhörnet har fjäderbelastade kullagrade hjul som ger en mjuk och smidig gång. Duschhörn Noro Snow R har kraftig polerad aluminiumprofil med silver matt finish. Duschhörnet klarar utvändig rördragning upp till 35 mm från vägg. Dörrarna tas enkelt bort vid rengöring. Duschhörnet har magnetfunktion vid stängning.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschhörn Noro Snow R är utrustad med bockat 6 mm härdat säkerhetsglas. Duschhörnet har fjäderbelastade kullagrade hjul som ger en mjuk och smidig gång. Duschhörn Noro Snow R har kraftig polerad aluminiumprofil med silver matt finish. Duschhörnet klarar utvändig rördragning upp till 35 mm från vägg. Dörrarna tas enkelt bort vid rengöring. Duschhörnet har magnetfunktion vid stängning.
Skötselråd
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
Dokument
Recensioner
Hans BVerifierad köpare
för 5 månader sedanMycket nöjd, dock vissa problem att få tätt invid golvet. Men det kan ju bero på golvet. Plus för snabb leverans
Annie LVerifierad köpare
för 1 år sedanBra men bilden visade inte den storleken vi valde utan en generell bild. Eftersom man inte kan komma och besöka den i verklighet, vore det bra med en bild till varje storlek.
+ Stabil
- Liten
AxelVerifierad köpare
för 5 år sedanSnygg och förhållandevis enkel att montera. Hade dock önskat ha skruvarna helt dolda istället för att ha dem sittande på insidan av duschhörnet.
Mats R BVerifierad köpare
för 7 år sedanAllt fungerade utan några problem. Tack!
+ Allt fungerade utan några problem. Tack!
Gunilla M SVerifierad köpare
för 7 år sedanMycket nöjd med duschhörnan. Det blev jättefint.
Mats R HVerifierad köpare
för 8 år sedanSnabb leverans Enkel montering Lätt att justera in
- Du måste vara hemma vid leveransen
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Art.Nr. | 2015 |
| Profil | Blank aluminium |
| Storlek | 800x800 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Bredd | 800 mm |
| Höjd | 1950 mm |
| Serie | Snow |
| Placering | Hörn |
| Vikt | 36 kg |
| Form | Rund |
| Typ | Duschhörn |
| Justerbar | 770-800 mm |
| Djup | 800 mm |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7340866 |
| EAN-nr | 7340032420159 |
