Duschhörn Svedbergs Skoga Vikbar + Fast
Nyhet
fr.14 380 kr
fr.10 785 krSpara 25 %Kampanj55 tim kvar!
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Skoga Vikbar + Fast
10 785 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschhörn Svedbergs Skoga med en fast väggskärm med draperistång (max 105 cm), golvfäste och transparent tätningslist mot golv samt en öppningsbar vikdörr (180°) med transparent tätningslist mot golv och mellan glasen. Dörren kan öppnas/vikas inåt, praktiskt när man har möbler i vägen utanför. Duschhörnan är tröskelfri vilket gör dem handikappvänliga. Härdat säkerhetsglas 6 mm. Dörröppning 60-90 cm. Levereras med integrerat handtag.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Duschhörn Svedbergs Skoga med en fast väggskärm med draperistång (max 105 cm), golvfäste och transparent tätningslist mot golv samt en öppningsbar vikdörr (180°) med transparent tätningslist mot golv och mellan glasen. Dörren kan öppnas/vikas inåt, praktiskt när man har möbler i vägen utanför. Duschhörnan är tröskelfri vilket gör dem handikappvänliga. Härdat säkerhetsglas 6 mm. Dörröppning 60-90 cm. Levereras med integrerat handtag.
Väggprofiler medger rördragning 30 mm från vägg. Duscharna kan kompletteras med byggprofiler med djup 30 alt 50 mm.
Höjd 198 cm (201 cm ovankant stag).
Höjd 198 cm (201 cm ovankant stag).
Dokument
Recensioner
HansVerifierad köpare
för 1 år sedanFunkar som förväntat
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Profil | Blank Aluminium, Matt Aluminium, Svart Matt |
| Storlek | 1000x700, 1000x800, 1000x900, 700x700, 700x800, 700x900, 800x700, 800x800, 800x900, 900x700, 900x800, 900x900 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Bredd | 700, 800, 900, 1000 mm |
| Höjd | 1980 mm |
| Serie | Skoga |
| Placering | Hörn |
| Vikt | 48, 51, 54, 57, 59, 60 kg |
| Form | Rak |
| Typ | Hörndusch |
| Hängning | Vändbar |
| Garanti | 20 år |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Härdat Glas | Ja |
| Djup | 700, 800, 900 mm |




