Duschkabin Noro Ocean Rund 90 Vit
Rek. pris 14 160 kr
10 620 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
GenomföringskopplingGenomföringskoppling Noro Kabin 3/4 x 1/2
369 kr
Ocean Rund 90 Vit
10 620 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Duschkabin Ocean från Noro har 5 mm härdat säkerhetsglas med baksida i vitt glas. Kabinen har duschkar i sanitetsakryl med avtagbar front samt dörr med handtag och magnetfunktion vid stängning. Levereras med 3-funktions duschset. Anpassade för blandare cc 150-160 mm för kabingenomföring 1/2 tum. Höjden är ställbar mellan 2015-2040 mm.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschkabin Ocean från Noro har 5 mm härdat säkerhetsglas med baksida i vitt glas. Kabinen har duschkar i sanitetsakryl med avtagbar front samt dörr med handtag och magnetfunktion vid stängning. Levereras med 3-funktions duschset. Anpassade för blandare cc 150-160 mm för kabingenomföring 1/2 tum. Höjden är ställbar mellan 2015-2040 mm.
Övrigt
- EN-standard: EN14428, EN14527
- Instegsbredd : 580 mm
- Innefattas av CE: Ja
Skötselråd
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt.
Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
- EN-standard: EN14428, EN14527
- Instegsbredd : 580 mm
- Innefattas av CE: Ja
Skötselråd
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt.
Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Art.Nr. | 24100 |
| Profil | Matt Aluminium |
| Storlek | 900x900 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Bredd | 900 mm |
| Höjd | 2040 mm |
| Djup | 900 mm |
| Serie | Ocean |
| Färg | Vit |
| Blandare | Nej |
| Takdusch | Nej |
| Handdusch | Ja |
| Fotmassage | Nej |
| Massagemunstycke | Nej |
| Placering | Hörn |
| Bottenplatta ingår | Ja, sanitetsakryl |
| Typ | Duschkabin |
| Min Höjd | 2015 mm |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Form | Rund |
| Max Höjd | 2040 mm |
| Max höjd | 2040 mm |
| Glastjocklek | 5 mm |
| RSK-nr | 7370995 |
| EAN-nr | 7340032402582 |




