Handdusch Hansgrohe Crometta 1jet Porter SetLängd, slang: 1,25 m, med EcoSmart
Rek. pris 658 kr
633 kr
494 krSpara 22 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Utförande:
Med EcoSmart
Längd Slang:
1,25 m

Crometta 1jet Porter Set
Längd, slang: 1,25 m, med EcoSmart
494 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Handdusch Hansgrohe Crometta 1jet Porter Set är bekväm handdusch som är utrustad med en stråltyp. Stråltypen Rain samt det stora munstycket på Ø100 mm erbjuder en härlig duschupplevelse. Det är utrustat med antikalksystemet Quick Clean. Duschslangen är tillverkad så att du slipper irriterade förvridning av duschslangen.
Varumärke
HansgroheBeskrivning
Handdusch Hansgrohe Crometta 1jet Porter Set är bekväm handdusch som är utrustad med en stråltyp. Stråltypen Rain samt det stora munstycket på Ø100 mm erbjuder en härlig duschupplevelse. Det är utrustat med antikalksystemet Quick Clean. Duschslangen är tillverkad så att du slipper irriterade förvridning av duschslangen.
Detta medföljer
- Duschhållare Hansgrohe Porter S
- Handdusch Hansgrohe Crometta 1jet
- Duschslang Hansgrohe Comfortflex
Övrigt
- Slanglängd: 1,25 m
- Förkromade väggstöd från plast
- Maximal flödesmängd (vid 3 bar): 9 l/minut
EcoSmart
Hållbar användning av vatten- och energi genom reducering av vattenflödet. För alla Hansgrohe-blandare sänker EcoSmart vattenförbrukningen med upp till 60 procent.
Quick Clean
Beroende på vattnets hårdhet kan kalkrester bli problematiska och påverka duschfunktionerna. Med Quick Clean är det enkelt att gnugga bort kalkresterna från de flexibla silikonnopporna. Alla Hansgrohes duschar har Quick Clean kalkskydd.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
- Duschhållare Hansgrohe Porter S
- Handdusch Hansgrohe Crometta 1jet
- Duschslang Hansgrohe Comfortflex
Övrigt
- Slanglängd: 1,25 m
- Förkromade väggstöd från plast
- Maximal flödesmängd (vid 3 bar): 9 l/minut
EcoSmart
Hållbar användning av vatten- och energi genom reducering av vattenflödet. För alla Hansgrohe-blandare sänker EcoSmart vattenförbrukningen med upp till 60 procent.
Quick Clean
Beroende på vattnets hårdhet kan kalkrester bli problematiska och påverka duschfunktionerna. Med Quick Clean är det enkelt att gnugga bort kalkresterna från de flexibla silikonnopporna. Alla Hansgrohes duschar har Quick Clean kalkskydd.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hansgrohe |
| Art.Nr. | 26568400 |
| Färg | Vit/Krom |
| Diameter | 100 mm |
| Utförande | Med EcoSmart |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Funktion | EcoSmart, QuickClean |
| Material | Plast |
| Serie | Crometta |
| Typ | Handdusch inklusive slang |
| Längd Slang | 1,25 m |
| Längd | 210 mm |
| Garanti | 5 år |
| RSK-nr | 8320053 |
| EAN-nr | 4011097791937 |







