Kropps-/Sidodusch Axor Citterio
Rek. pris 5 882 kr
5 658 kr
4 412 krSpara 22 %Kampanj22 tim kvar!
30 dagars prisgaranti
InbyggnadsdelInbyggnadsdel Axor ShowerCollection för Duschmodul 120/120
1 799 kr
Citterio
4 412 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
AxorBeskrivning
Kropps-/Sidodusch Axor Citterio är ett stilrent duschmunstycke för väggmontage.
Övrigt
- För 3 funktioner
- Kan användas av flera funktioner samtidigt
- Flödesmängd: 43 l/minut
- Består av: metallrosett, funktionsblock, knappar
- Material: metall
Rengöring
För att rengöra din Axor produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
- För 3 funktioner
- Kan användas av flera funktioner samtidigt
- Flödesmängd: 43 l/minut
- Består av: metallrosett, funktionsblock, knappar
- Material: metall
Rengöring
För att rengöra din Axor produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
Egenskaper
| Varumärke | Axor |
| Art.Nr. | 36822000 |
| Färg | Krom |
| Bredd | 120 mm |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Höjd | 120 mm |
| Storlek | 120x120 mm |
| Serie | Citterio |
| Typ | Kropps-/Sidodusch |
| Garanti | 5 år |
| Djup | 26 mm |
| RSK-nr | 8377034 |
| EAN-nr | 4011097755434 |


