Takduschset Bathlife BrusaMässing, 160 CC
FRI FRAKT
Rek. pris 8 549 kr
8 499 kr
4 399 krSpara 48 %Kampanj52 tim kvar!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Mässing
CC-mått:
160 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Brusa
Mässing, 160 CC
4 399 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Takduschset Bathlife Brusa är ett komplett takduschpaket i modern och stilren design som passar in i de flesta badrum. Brusa är ett takduschset med en termostatblandare med ett säkerhetsstopp på 38 grader.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Takduschset Bathlife Brusa är ett komplett takduschpaket i modern och stilren design som passar in i de flesta badrum. Brusa är ett takduschset med en termostatblandare med ett säkerhetsstopp på 38 grader.
Takduschset Bathlife Brusa är ett komplett takduschpaket i modern och stilren design som passar in i de flesta badrum. Brusa är ett takduschset med en termostatblandare med ett säkerhetsstopp på 38 grader. Takduschsetet finns i flera utföranden för att passa ditt badrum på bästa sätt. Takduschsetet finns med blandare i CC 150 och CC 160. Takduschsetet finns att köpa i olika färger.
Teknisk data
- Varmvatten: min 50 grader- max 90 grader
- Kallvatten: min 4 grader- max 25 grader
- Arbetstryck: 50- 1000 kpa
- Rekommenderat tryck: 100- 600 kpa
Sammanfattning
- Duschstång med teleskopsfunktion
- Finns i krom, svart och mässing
- Duschhandtag med tre olika strålbilder
- Säkerhetsstopp 38 grader
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Teknisk data
- Varmvatten: min 50 grader- max 90 grader
- Kallvatten: min 4 grader- max 25 grader
- Arbetstryck: 50- 1000 kpa
- Rekommenderat tryck: 100- 600 kpa
Sammanfattning
- Duschstång med teleskopsfunktion
- Finns i krom, svart och mässing
- Duschhandtag med tre olika strålbilder
- Säkerhetsstopp 38 grader
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
StigVerifierad köpare
för 1 år sedanFin men dyr
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 401054022 |
| Färg | Mässing |
| CC-mått | 160 mm |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Höjd | 1162 mm |
| Utlopp | Nedåt |
| Takdusch | Ja |
| Handdusch | Ja |
| Yta | Blank |
| Blandare | Ja |
| Material | Mässing |
| Serie | Brusa |
| Typ | Takduschset |
| Duschhuvud | 240 mm |
| Montering | För vägg |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| Längd Slang | 1,5 m |
| EAN-nr | 7330027151557 |
