Takduschset Duschbyggarna Kvadrat 220 160 cc
fr.13 000 kr
fr.8 710 krSpara 33 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Kvadrat 220 160 cc
8 710 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Takduschset Duschbyggarna Kvadrat 220 160 cc är ett elegant takduschset med stilrena, räta former. Detta set är stiligt och modernt och blir snabbt ett smycke i ditt badrum. Kvadrat 220 levereras med Stonemix termostatblandare (160 cc), en fyrkantig takdusch och en elegant handdusch.
Varumärke
DuschbyggarnaBeskrivning
Takduschset Duschbyggarna Kvadrat 220 160 cc är ett elegant takduschset med stilrena, räta former. Detta set är stiligt och modernt och blir snabbt ett smycke i ditt badrum. Kvadrat 220 levereras med Stonemix termostatblandare (160 cc), en fyrkantig takdusch och en elegant handdusch.
Blandarfäste är tillbehör och beställs separat. Ingår ej.
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Duschbyggarna |
| Färg | Guld, Koppar, Krom |
| CC-mått | 160 mm |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Höjd | 1240 mm |
| Utlopp | Nedåt |
| Takdusch | Ja |
| Handdusch | Ja |
| Blandare | Ja |
| Serie | Kvadrat 220 |
| Typ | Takduschset |
| Duschhuvud | 200 mm |
| Montering | För vägg |
